Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Nowe konkurencje na zawodach statycznych

Nowe konkurencje na zawodach statycznych 5 lata 4 miesiąc ago #1133

• husky
  • husky Avatar
  • orle pisklę
  • Oklaski: 0
Pawełku, Pawle, Drogie Koleżanki i Koledzy .....
Od raz zacznę od małego oświadczenia:
sposób zliczanie generalki zarówno rocznej jak i na zawodach do pucharu nie jest moim pomysłem.
Aczkolwiek....
Nie istnieje sposób naliczania zadowalający wszystkich.
Za każdą konkurencję otrzymujesz medal więc specjaliści np: pistolet lub strzelba wyjadą zadowoleni .
Mało jest ludzi, którzy wywożą po kilka medali....
i moim zdaniem różnice te będą się pogłębiać i DOBRZE :)
Strzelanie powinno odzwierciedlać umiejętności strzelca a nie jego broni, stąd min. strzelanie z łokci na karabinie a nie z worka.
Naturalną kolejnością jest "specjalizacjia" - zarówno w broni jak i konkurencji - jeśli chcesz wyniku.
Sposób naliczania na Naszych zawodach promuje strzelców najwszechstronniejszych i daje szanse na nowe konkurencje w przyszłości...
To szansa dla niezadowolonych i z głową pełną pomysłów bo można wprowadzić konkurencję w której nie będziesz miał sobie równych
Pamiętaj że mamy już speców nie do pobicia w Trapie czy Karabinie z podpórki ( stąd podział na klasy min.).
Jeśli chcą mogą przygotować swoje koronne konkurencje...
Mój post powyżej o organizacji zawodów nie był ironią :P
Pozycja w Generalce klubowej to nie najlepszy strzec ( wystarczy że raz Cię nie będzie) lecz najaktywniejszy i najwszechstronniejszy.
Jesteśmy klubem strzelającym zarówno dynamikę jak i statykę.
Obie te formy są dodatkowo zróżnicowane różnymi pomysłami na zawody, które mają charakter cykliczny ale pomiędzy, którymi jest miejsce na dodatkowe zawody.
To otwarcie na nowe pomysły....
No powiem wprost: min. Na Ciebie !!!!! ;)

ps.
wprowadzenie pistolet boczny zapłon było przemyślane jeśli chodzi o organizację ( brak konieczności dodatkowych stanowisk, torów i sędziów) oraz czasowych bo ta konkurencja pomimo tylko 4 stanowisk zawsze kończy się jako pierwsza.
Ps. 2
Pistolet boczny zapłon kupiłem po tym jak pojawiła się nowa konkurencja a nie na odwrót B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowe konkurencje na zawodach statycznych 5 lata 4 miesiąc ago #1134

• meiss
  • meiss Avatar
  • Maruda
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 1
Marku, Mareczku...
Chciałbym ci serdecznie podziękować za bezinteresowną szpilkę na temat łokci. U nas na prowincji upały takie, że chłopaki ostatnio nawet na żadną złośliwość nie potrafią się wysilić. A ja bez tego jestem, jak no nie wiem, igła bez nici, wielbłąd bez pustyni czy... o już mam, mucha z upierdolonymi skrzydłami. Czyli przytłoczony do ziemii :silly:

Co do samego strzelania z łokci nie śmiem nawet sugerować, że wywyższa anomalia bardziej promuje strzelców z lekkim sprzętem, wyważonym na kabłąk, a nie ciążącym na lufie, a nie umiejętności Zamiast takich obelżywych sugestii pochwalę się że sam niedawno zainwestowałem trochę biletów NBP w umiejętność strzelania z łokci. W stanie wcześniejszym i osłoną lufy o wadze 465 gram, tańczyłem na celu niczym młody mąż próbujący po pijaku trafić do sypialni. Mocno chciałem, żeby było dobrze, ale tak jak on zamiast trafić do sypialni kończy na kanapie w salonie, tak ja kończyłem strzały w innym miejscu tarczy niż zakładałem.

Tutaj powiem, że u mnie wchodził w grę przy stabilizacji problem nieznany tobie, otóż los i natura obdarzyła mnie długą lufą co dodatkowo utrudniało utrzymanie jej sztywno bez wykonywania żadnych ruchów. Tak to już jest, że długie lufy mają ruszają się bardziej. Ale... wrócmy może do karabinu :evil:
Teraz mając osłonę lufy o wadze 175 gram stoję w celu niezłomnie niczym Minister Macierewicz w swoich poglądach na temat katastrofy smoleńskiej, Krzyś murem za Kubusiem Puchatkiem czy składki do ZUS na wysokim poziomie.
W każdym bądź razie inwestycja w te umiejętności sprawiła, że z łokci strzelam już nie wiele gorzej niż ze stolika. Niestety umiejętności skoczyły mi jakoś wybiórczo bo ze stolika czy pełnego podparcia nadal strzelam tak samo, nie zależnie od sprzętu czy jego wyważenia.
Znam cię i wiem, że fachowiec jesteś, ale nie skłamię, że z kimś innym niż ty kłócił bym się zarzarcie, że pełne podparcie, że powiem otwarcie, że już tak na starcie...
niweluje czynnik sprzętowy i wagi bardzo mocno, wyrównując im różnice w sprzęcie i pozwalając na pokazanie umiejętności. Z tobą nie mam śmiałości, więc uznajmy cały powyższy elaborat za niebyły :whistle:

Natomiast co do samej konkurencji, myślę że można pozwolić się wykazać każdemu umiejętnościami i strzelać z karabinu bocznego zapłonu na 100 metrów, żeby nie tracić cennego czasu na zmianę odległości tarcz i stanowisk strzeleckich.

Co do klasyfikacji generalnej, oj żarty się ciebie trzymają. Owszem wszyscy wiemy, że nasz klub jest inny niż wszystkie dzięki troszkę innemu podejściu do zawodów, ale nagradzanie w klasyfikacji generalnej strzelców za ilość startów w zawodach, a nie jakość tych startów jest zaiste szalonym pomysłem. Cóż... nie mam słów na podsumowanie tego, więc pozwolę sobie zacytować osobę mądrzejszą odemnie.

husky napisał:
Strzelanie powinno odzwierciedlać umiejętności strzelca a nie jego broni
Dodam tylko, że tak samo KG powinna odzwierciedlać umiejętności strzelca, a nie ilość nabitych startów. ;)
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc ago przez meiss.

Nowe konkurencje na zawodach statycznych 5 lata 4 miesiąc ago #1135

• noel
  • noel Avatar
  • Expert (taki co z zawodów wraca bez uszkodzeń)
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: 5
Co do dołożenia dodatkowej konkurencji – karabin sportowy – to problem leży jedynie w odpowiednio wysokiej DYSCYPLINIE zarówno strzelców jak i organizatorów.
Powszechnie znane są zawody organizowane przez kol. Andrzeja Ch., gdzie na strzelnicy o jednak mniejszej przepustowość a przy sporo większej ilości strzelających, udaje się sprawnie rozegrać wszystkie statyczne konkurencje.

Sposobów na to jest kilka.
Level hard:
Rozwiązanie stosowane na zawodach myśliwskich i np. 3GUN – podzielenie zawodników na grupy (squady w IPSC) i ŚCISŁE przestrzeganie ich przynależności. Cała grupa strzela daną konkurencję i CAŁA przemieszcza się na kolejną oś/tor.
Zbyt wiele czasu tracimy na szwendających się po strzelnicy maruderów. W niektórych miejscach tworzą się zatory, w innych sędziowie czekają na łaskawe pojawienie się zawodników.

Level medium:
Konkurencję „karabin sportowy” rozgrywa się na dystansie 50 m. Na osi karabinowej można wyznaczyć dwa stanowiska, na których byłby ustawione tarcze na 50 m. Mogłyby to być np. stanowiska skrajne, łatwo wówczas można ustawić tarcze na 50 m lekko poza osią głównego strzelania, tak aby nie przeszkadzały w strzelaniu na 100 m.

Nowe konkurencje na zawodach statycznych 5 lata 4 miesiąc ago #1136

• meiss
  • meiss Avatar
  • Maruda
  • Thank you received: 1
  • Oklaski: 1
Level Medium brzmi jak sprawne rozwiązanie, ale osobiście byłbym za level hard.
Zadziała i na statyce i na dynamice. Lvl medium zadziała tylko w tej jednej dyscyplinie.

Nowe konkurencje na zawodach statycznych 5 lata 4 miesiąc ago #1137

• Marianek
  • Marianek Avatar
  • orle pisklę
Proponuję pistolet centralnego na 100 :) - np. jako bonus ( aby nie przedłużać można by go strzelać w przerwach pomiędzy torami ) :D

Nowe konkurencje na zawodach statycznych 5 lata 4 miesiąc ago #1138

• husky
  • husky Avatar
  • orle pisklę
Do kolegi Meiss ( Meisa? Maisa? Misia? .... Do Ciebie Pawełku B)
o łokciach nie było do Ciebie aleeeeeeeeeeee uderz w stół... :P
Tak sobie czytam i czytam co Pan skrobie....
I doszło do mnie !!!!!!!!
Pan ma apetyt na Prezesurę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bo jak na prawdziwego Prezesa przystało Nikt Pana nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne :silly:

W powyższej sytuacji nastawiam się na odbiór i wiele sobie obiecuję po Pana organizacyjnym debiucie w lipcu tegoż roku :dry:
:evil:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.170 seconds

Klasyfikacja generalna BRASS

1. Krycki Marek

2. Kapuściński Wojciech

3. Urbaniak Sławomir

Pełne wyniki wszystkich zawodników tutaj

GTS BRASS

Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie „B.R.A.S.S.” powstało w 2011 roku. Założycielami Stowarzyszenia są ludzie w różnym wieku, wykonujący różne zwody, których łączy jedna pasja… szeroko pojęte strzelectwo...

Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie BRASS