Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa kryta strzelnica w woj. lubuskim

Nowa kryta strzelnica w woj. lubuskim 10 lata 3 miesiąc ago #656

  • noel
  • noel Avatar
  • Offline
  • Expert (taki co z zawodów wraca bez uszkodzeń)
  • Posty: 114
  • Thank you received: 2
  • Oklaski: 5
Co prawda, od Gorzowa oddalona o ok. 70 km, ale jakby okazało się, że przyjdzie zima stulecia, z temp -30 st, to będzie gdzie postrzelać. No i generalnie, powstawanie nowych obiektów, zawsze cieszy.

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GL&Date=20131219&Category=POWIAT13&ArtNo=131219590&Ref=AR&border=0&MaxW=666

Lubrza: Tu można strzelać z niemal każdej broni

Ta strzelnica sportowa powstała w ziemi. Można tu strzelać z niemal każdej broni, od sportowego kbks - po bojowego Kałasznikowa. - Może dzięki mojej strzelnicy narodzi się mistrz olimpijski - mówi Bogdan Graff.

Bogdan Graff mówi, że pomysł budowy podziemnej strzelnicy powstał przed wielu laty. - Kiedy przed 15 laty tworzyłem plan zagospodarowania działki, wpadłem na pomysł, by obok 12 ha lasu wybudować strzelnicę. I tym samym zachęcić młodych ludzi, by ćwiczyli strzelectwo. Może dzięki mojej strzelnicy narodzi się mistrz olimpijski - tłumaczy pan Bogdan. I dodaje, że o tym olimpijczyku marzy od dawna. Wierzy też, że jego marzenia się spełnią.

- Zauważyłem, że mamy bardzo zdolną młodzież. Problem jednak w tym, że na niewiele zdają się zdolności, o ile za nimi nie pójdą instrumenty, które te uzdolnienia rozwiną w odpowiednim kierunku. A zresztą, nawet, gdy nie wychowam mistrza, to znajdą się tu chętni, by miło spędzić czas - tłumaczy.

Tu przykładem są ostatnie mikołajki. Na strzelnicy gościli uczniowie miejscowej szkoły. Ci młodsi strzelali do balonów, natomiast starsi do tarcz z karabinka sportowego. Zabawy było bardzo dużo.
Panu Bogdanowi w pracy na strzelnicy pomaga córka Monika Graff-Klóska. Jak sama mówi o sobie, wprawdzie nie złapała bakcyla strzeleckiego, ale niekiedy też sobie postrzela.

- Tak amatorsko. Ale już wychowuję mistrza, a pewnie będzie nim syn Jakub, który mimo siedmiu lat, doskonale strzela. Wiążę z nim duże nadzieje - przyznaje pani Monika.

Kiedy trafiliśmy na strzelnicę, właśnie trenował tam Damian Cal, mistrz świata w pistolecie czarnoprochowym. To szalenie ciekawa konkurencja. Pistolet jest niemal kopią broni sprzed kilku wieków. Do łuski sypie się proch, dodaje kawałek materiału i całość dociska kulą. Przy strzale huk jest niesamowity. Damian Cal nie mógł się nachwalić strzelnicy.

- Najważniejsze, że światło jest rewelacyjne. Dobre było wcześniej, ale dzięki moim i kolegów sugestiom pan Bogdan wprowadził poprawki. Dzięki temu podświetlane są przyrządy celownicze, a to one są najważniejsze. Ćwiczyłem na wielu strzelnicach, ale ta należy do najlepszych. Tu naprawdę można doskonalić swoje umiejętności - zachwala pan Damian.



www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artic...9/POWIAT13/131219590
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa kryta strzelnica w woj. lubuskim 10 lata 3 miesiąc ago #657

  • LM
  • LM Avatar
  • Offline
  • Senior
  • Posty: 59
  • Oklaski: 2
Fajna ale daleko
strzelnica.lubrza.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa kryta strzelnica w woj. lubuskim 10 lata 3 miesiąc ago #665

  • tomek5
  • tomek5 Avatar
  • Offline
  • Expert (taki co z zawodów wraca bez uszkodzeń)
  • Posty: 93
  • Oklaski: 0
Czekamy na umowę z Wojcieszycami i będzie blisko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa kryta strzelnica w woj. lubuskim 10 lata 3 miesiąc ago #687

  • Zamzara
  • Zamzara Avatar
  • Offline
  • senior - wie jak edytować posty
  • Posty: 34
  • Oklaski: 1
W dniu wczorajszym, miałem okazję odwiedzić tą strzelnicę i postrzelać sobie :).
Właściciel bardzo miły i przyjazny.
Obiekt też niczego sobie, choć jeszcze trwają prace wykończeniowe.
Koszt wynajęcia 1 toru na godzinę - 30zł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.229 seconds

Klasyfikacja generalna BRASS

1. Krycki Marek

2. Kapuściński Wojciech

3. Urbaniak Sławomir

 

 Pełne wyniki wszystkich zawodników tutaj

GTS BRASS

Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie „B.R.A.S.S.” powstało w 2011 roku. Założycielami Stowarzyszenia są ludzie w różnym wieku, wykonujący różne zwody, których łączy jedna pasja… szeroko pojęte strzelectwo...

Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie BRASS